Upravit stránku

Firma ŠKOLNÍK byla založena v roce 1990 panem Rudolfem Školníkem. V té době se jednalo o tzv. one-man společnost provozovanou fyzickou osobou. Dá se říct, že firma vznikla především jako zastoupení německé továrny J.C.Binzer Papierfabrik GmbH jejíž výrobky začala v tehdejším Československu nabízet a prodávat. Jednalo se o kvalitativně špičkové filtrační materiály z celulózy a mikroskleněných vláken. Později se firma postupně rozšiřovala přibíráním zastoupení dalších výrobních firem tak, aby obsáhla veškerý sortiment filtračních materiálů požadovaných zákazníky. 

Po desetileté zkušenosti s filtračními materiály a filtrací obecně došlo k významnému rozšíření firmy. V roce 2000 do firmy vstoupil Vojtěch Školník, syn zakladatele, a firma se transformovala na obchodní společnost Firma ŠKOLNÍK s.r.o. Začala se orientovat na přímý obchod na základě exklusivních partnerství s dodavateli. Dále rozšiřovala své portfolio a přidávala produkty a služby. Jejím typickým zákazníkem je výrobce filtrů nejrůznějšího zaměření.

V roce 2018 bylo dosaženo dalšího milníku v historii společnosti. Ta zahájila prodejní aktivity v Polsku, které je vedle České republiky a Slovenska třetí zemí, kde je společnost strategicky aktivní. Portfolio nabízených výrobků se dle země mírně odlišuje tak, aby byly dodrženy specifika dohod s dodavateli na daných trzích.

Firma ŠKOLNÍK s.r.o. na různých bázích spolupracuje s mnoha zahraničními producenty a dodavateli filtračních medií tak, aby mohla svým zákazníkům nabídnout co největší sortiment materiálů a dalších výrobků určených pro oblast filtrace, mezi které patří především:

  • Filtrační a separační média
  • Průmyslové skládací (plisovací stroje) vč. tzv. Minipleat systémů
  • Měřící a testovací zařízení pro filtrační zařízení a materiály
  • Lepidla a tmely pro výrobu filtrů
  • Velkoobchod se separačními rohožemi Paint Stop
  • Profesionální poradenství pro oblast filtračních a separačních materiálů

Více o nabízených výrobcích naleznete zde.

Na základě bezmála třicetileté zkušenosti na našem i zahraničních trzích a také kontaktům s mnoha dalšími výrobci a dodavateli je Firma ŠKOLNÍK s.r.o. připravena a schopna dodat jakýkoli filtrační materiál pro jakoukoli aplikaci.

Na stránce partneři uvádíme výrobce a dodavatele jejichž výrobky v současné době na trhu nabízíme.

Nahoru