Upravit stránku
V této sekci se Vám pokusíme ukázat, v jakých všech odvětvích se naše výrobky uplatňují.
 • Automobilový průmysl

  Naší firmou dodávaná filtrační media lze najít v moderních osobních i nákladních automobilech, kde se nachází velké množství (více jak 20) různých filtrů a separátorů. Jsou to například vzduchový filtr pro nasávaný atmosférický vzduch, filtr motorového oleje, palivový filtr, kabinový filtr s granulemi aktivního uhlí, filtr brzdného systému, filtr ventilace palivové nádrže a další. Všechna filtrační media výrobcům automobilových filtrů dodáváme.

  Naše materiály se aplikují i při regeneracích a renovacích automobilových filtrů, hlavně v oblasti nákladních vozů. V neposlední řadě se naše materiály uplatňují v odsávacích systémech lakoven, svářecích prostor nebo odvětrávání prašných prostor. V této oblasti lze také úspěšně používat námi dodávané lepidla a zalévací hmoty k dokonalé těsnosti vyrobených filtrů. Velmi úspěšně je používán pěnivý polyuretan, který většinou znáte jako elastickou část vzduchového filtru Vašeho automobilu.

  Firmám působícím v tomto oboru nabízíme také nejrůznější měřící a testovací zařízení. Konkrétně dodáváme testovací systémy pro zjišťování kvality a klasifikací filtrů dle filtračních tříd, kompletní  zařízení  na testování olejové mlhy, zařízení na měří účinnost filtrů a separátorů. Dále nabízíme přístroje nejen pro měření velikosti částic, ale také přístroje k měření v oblasti životního prostředí a farmaceutických aerosolů.

  Nabízíme také skládací stroje pro výrobu automobilových filtrů.

  Příklady

  • Filtrace vzduchu

  V oblasti vzduchu to jsou např. filtr pro nasávaný atmosférický vzduch do spalovacího prostoru motorů a kabinový filtr pro ochranu řidičů před škodlivinami z vnějšího prostředí. A to jak osobních, tak v nákladních automobilech a velkých stavebních a přepravních strojích.

  • Filtrace pohonných hmot

  Každý automobil je osazen filtrem, který kontinuálně zbavuje nečistot načerpané pohonné hmoty, jak benzinu, tak nafty. Pro jeho výrobu nabízíme speciální filtrační materiál z celulózy, ošetřený tak, aby jeho filtrační vlastnosti byly zachovány v náročném prostředí pohonné tekutiny.

  • Filtrace motorových olejů

  Motorové oleje automobilů se filtrují od nečistot vznikajících při provozu motoru a díky našim filtračním materiálům se prodlužuje jeho životnost.

  • Proti-pachová a protialergická filtrace kabin automobilů

  Automobily jsou v dnešní době opatřeny filtrem na čištění vzduchu, přicházejícího do kabiny tak, aby spolehlivě splňoval nejen protiprachovou ochranu řidiče, ale také zabránil vniknutí pylům a jiným alergenům do kabiny. Proto se jako filtrační materiál používá v tomto případě zvláštní filtrační materiál. Tento materiál s obsahem granálií z aktivního uhlí plně tyto požadavky splňuje.

  • Filtrace kapaliny brzdného systému

  Umožňuje stálou kvalitu brzdného systému automobilů a zaručuje, za plnění servisních pokynů, plnou spolehlivost brzd.

  • Filtrace odvětrání ventilace palivové nádrže

  Díky našemu filtračnímu materiálu nedochází ke kontaminaci pohonné hmoty nečistotami z atmosférického vzduchu a zajišťuje plynulý chod motoru.

  Všechna tato filtrační media výrobcům automobilových filtrů dodáváme.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

 • Vzduchotechnika

  Klimatizace a vzduchotechnika (HVAC)

  Výrobcům filtrů do vzduchotechniky a klimatizací nabízíme kompletní řadu filtračních materiálu s účinností od filtrační třídy G1-G4, přes M5-M6, F7-F9 a EPA třídy E10 – E12, po HEPA H13-H14 až po ULPA účinné materiály U15-U17. Tato řada obsahuje veškerou potřebu filtrace od odsávání hrubých nečistot z truhlářských, svářečských a jiných průmyslových provozů, přes rozvody vzduchu a klimatizací kancelářských budov a komplexů až po nejčistší prostory vědeckých pracovišť a operačních sálů nemocnic. Samozřejmě jsou všechny materiály rozřazeny dle normy ISO16890.

  Tyto materiály na námi dodaných příslušných strojích výrobci filtrů upravují (např. skládají) a vkládají do rámečků, panelových rámů a filtračních elementů. Výrobcům filtrů do vzduchotechnik dodáváme i lepidla, tmely a těsnící hmoty. 

  Firmám působícím v tomto oboru nabízíme také nejrůznější měřící a testovací zařízení. Konkrétně dodáváme testovací systémy pro zjišťování kvality a klasifikací filtrů dle filtračních tříd, kompletní  zařízení  na testování olejové mlhy, zařízení na měří účinnost filtrů a separátorů. Dále nabízíme přístroje nejen pro měření velikosti částic, ale také přístroje k měření v oblasti životního prostředí a farmaceutických aerosolů.

  • Hrubá filtrace, předfiltrace, filtrační třídy G1 – G4 (ISO Coarse), M5 (ISO ePM10)

  Tyto materiály jsou povětšině používány tak, aby byla zajištěna základní filtrace vzduchu a také aby byly ochráněny další filtry v systému. Dodávané materiály jsou vyráběny z filtračních vliesů a netkaných textilií. Tato řada obsahuje veškerou potřebu filtrace od odsávání hrubých nečistot z truhlářských, svářečských a jiných průmyslových provozů.

  • ASHRAE filtrace, filtrační třídy M6 (ISO ePM10, ePM2,5), F7 – F9 (ISO ePM2,5, ePM1)

  Filtrační materiály filtračních tříd F6 – F9 jsou používány v ASHRAE filtrech v klimatizacích. Jedná se o materiál z netkaných textilií (vliesů). Tyto vyšší filtrační třídy již s vrstvou melt-blown buď bez vliesového předfiltru nebo s předfiltrem, podle požadavku.

  • HEPA filtrace, filtrační třídy E10 – E12, H13 – H14

  V segmentu filtrace třídy HEPA H10–H14 již nevystačíme se syntetickými materiály a pro tuto oblast filtrace dodáváme materiál z mikro-skleněných vláken. Tento materiál plně zajišťuje požadovanou filtrační účinnost a vyrábí se ze speciálního kvalitního borosilikátu.

  • ULPA filtrace, filtrační třídy U15 – U17

  Zde jde o ULPA filtračně účinné materiály také z mikro-skleněných vláken U15-U17, určené pro výrobu filtrů pro nejčistší prostory vědeckých pracovišť a operačních sálů nemocnic. S touto nejvyšší možnou účinností filtrace se setkáte vždy tam, kde je nutností zajistit dokonalou čistotu přístupového vzduchu či jeho filtraci po činnostech.

  Výroba filtračních sáčků do průmyslových i domácích vysavačů

  Výrobcům sáčků do vysavačů dodáváme veškeré komponenty k úspěšné výrobě. Počínaje filtračními medii na vysávané nečistoty, karton k uchycení sáčku k tělu vysavače a lepidlo až po filtrační vlies nebo papír z mikro-skleněných vláken na ochranu motoru.

  Filtrace v lakovnách

  Rohože “Paint Stop” jsou určeny k odlučování barevné mlhy a filtraci jiných škodlivin. Typicky se používají v lakovacích zařízeních a běžných lakovacích kabinách, kde jsou používány jako podlahový filtr.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

 • Potravinářský průmysl

  V potravinářství se soustředíme hlavně na filtraci jedlých olejů jak za studena, tak např. pro kontinuální filtraci v horkém stavu při výrobě bramborových hranolků. Jedná se o filtrační materiál z čisté celulózy / viskózy, který odolává i vysokým provozním teplotám. V některých aplikacích je na filtrace jedlých olejů možné použít i technické filtrační kartony. Více viz. sekce produkty.

  Dále nabízíme nejrůznější filtrační materiály pro použití v potravinářství, ať už k filtraci tekutých potravin a nebo pomocných tekutin a plynů. Výrobcům filtrů a filtračních elementů jsme s výběrem materiálu odborně poradit.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

 • Strojírenství

  Do oblasti strojírenství nabízíme filtrační materiály v rolích v nejrůznějších kvalitách určené k mnoha nejrůznějším účelům. Typickou aplikací je filtrace řezných olejů a chladících kapalin.

  Filtrace řezných a chladících olejů a kapalin

  Námi nabízené filtrační materiály se používají pro filtraci chladicích kapalin, emulzí, brusných olejů, syntetických a pracích roztoků obráběcích, řezných a dalších průmyslových strojů. Podle použití a nároků buď viskózové nebo polyesterové. Ve standardních i zvláštních šířích rolí. Nezbytností je vysoká podélná i příčná pevnost za mokra. Gramáže jsou (od 20 do 70 g/m2) podle požadované průtočnosti a s typickou velikostí pórů (od 60 do 140 mikronů). Zde se v některých aplikacích používají také technické filtrační kartony. Více viz produkty.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde.

 • Výroba ochranných dýchacích pomůcek

  Kvalitní filtrační media v plynových maskách a jednoduchých lícních rouškách a respirátorech, to je záruka pro bezpečí a zdraví při ohrožení a tato média dodáváme certifikovaným výrobcům. Díky nim jsou ochranné filtry naprosto bezpečné a bezproblémové. Dostupné jsou materiály v nejrůznější kvalitě při splnění kvalitativních požadavků na masky nebo roušek a respirátorů.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

 • Chemický a farmaceutický průmysl

  Filtrační kartony, které dodáváme, jsou vhodné k filtraci galvanických lázní všech typů (např. olovo, kadmium, železo, měď, iridium, nikl a další) jejich čištění a regenerace, transformátorových olejů, laků, éterických olejů a kosmetických roztoků. Na základě kvalifikované poptávky dodáme kromě filtračních kartonů také filtrační svíčky, moduly a další filtrační záležitosti k úspěšnému zvládnutí filtračních problémů.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

 • Zdravotnictví

  Sterilitační papír (bílý, modrý, zelený) určený k bezpečné sterilizaci v běžných sterilizačních zařízeních. Papír je dodáván buď v rolích, nebo arších. Podkladový papír pro zubní ordinace na ochranu zubařského náčiní. Použití papírových podložek v různých kvalitách papíru a vliesů pro vyšetřovací lehátka všech typů vyšetřoven jak v nemocnicích tak i poliklinikách. Také výstřihy pro zubní a gynekologická pracoviště buď bez, nebo s ochrannou folií chránící pacienty před vlhkostí.

  Průřezově ve všech průmyslových odvětvích dále nabízíme rozsáhlý program zařízení pro měření a testování filtračních materiálů, filtračních elementů, pro validaci čistých prostor, měření částic a aerosolů a zařízení na ředění, sušení a neutralizaci aerosolů. Nabízíme také generátory aerosolů, rozprašovače a počítače částic. ve všech průmyslových odvětvích. Více informací zde

Nahoru

Tento web využívá cookies

Tento web používá k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti soubory cookie. Používáním tohoto webu s tím souhlasíte. Zobrazit podrobnosti

Nastavení cookies

Vaše soukromí je důležité. Můžete si vybrat z nastavení cookies níže. Zobrazit podrobnosti